::ULTRAFIOLET
PRACOWNIA PROJEKTOWA
projektowanie architektoniczne kursy grafiki komputerowej wzornictwo przemysłowe projekty budowlane szkolenia architektura wnętrz design grafika reklamowa

 
       
   
Blender

Zastosowania: biura projektowe, pracownie projektowania i dekoracji wnętrz, agencje reklamowe, agencje nieruchomości

Blender jest darmową alternatywą dla popularnego Autodesk 3ds Max programem do modelowania i renderowania fotorealistycznych obrazów oraz animacji trójwymiarowych z dość niekonwencjonalnym interfejsem użytkownika.


Elephants Dream animacja w całości stworzona w Blenderze

Umożliwia także tworzenie prezentacji interaktywnych (np. gier) na własnym silniku graficznym (istnieje osobny program pozwalający uruchamiać takie prezentacje). Jego autorem jest firma NaN (Not A Number). Jest dostępny na różne platformy sprzętowe i programowe, począwszy od Windows i GNU/Linuksa a skończywszy na Solaris, IRIX, ZetaOS i Windows Mobile.

Do 13 listopada 2002 program (wielkość ok. 4 MB) był dostępny za darmo do użytku prywatnego, jak też do zastosowań komercyjnych (Blender jest popularnym narzędziem do produkcji reklam telewizyjnych, gier komputerowych), opłaty pobierane były za pomoc techniczną. Był też dostępny w sprzedaży kompletny pakiet wraz z obszerną dokumentacją.

Od 13 listopada 2002 Blender jest programem wolnym rozprowadzanym na licencji GPL. "Uwolnienie" Blendera nastąpiło po odkupieniu przez Blender Foundation, za kwotę 100 000 euro, praw do programu od jego właścicieli (NaN holding). Nastąpiło to po ogłoszeniu upadłości przez firmę NaN. Potrzebna suma została zgromadzona na drodze publicznej zbiórki w czasie zaledwie siedmiu tygodni.


Program szkolenia: poznanie funkcji programu potrzebnych do modelowania, teksturowania, oświetlenia sceny, ustawienia kamer, prostej animacji, innych.

<<<wstecz

 
 

e-mail

 

Gdańsk
Szczecin
Poznań
Warszawa
Łódź
Wrocław
Kraków
Opole
Bytom
Kraków

 
    :: ULTRAFIOLET PRACOWNIA PROJEKTOWA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ostatnia aktualizacja: 2010
   
 

 

kursy grafiki komputerowej, szkolenia CAD, 2D, 3D, CAD, sketchup, blender, gimp, intellicad, architektura, design, grafika reklamowa, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz, projektowanie, projekty, modelowanie, teksturowanie, wizualizacja, animacja, grafika rastrowa, szkoła, architekt, designer, grafika, kurs, szkolenie, Ultrafiolet, Ultrafiolet Pracownia Projektowa, freeware, open source, photoshop, autocad, 3ds max, 3dmax, 3dsmax, Gdańsk, Szczecin, Poznań, Warszawa, Łódź, Wrocław, Kraków, Opole, Bytom, Katowice, darmowe programy CAD, www.kursygrafikikomputerowej.u2.pl, www.darmoweprogramycad.u2.pl